Segítene benne valaki? 7. osztályos algebra.


1.,Feladat:

Válogasd szét a kifejezéseket aszerint,hogy melyiket hívjuk összegnek,illetve szorzatnak,majd számítsd ki!


4+negyven-tizenketted


x szorozva y


x+y


x szorozva y + z


ab+ac


a szorozva (b+c)


2., feladat

Magyarázzátok meg egymásnak szóforgóval,hogy mi a különbség a kétféle leírás között!


20-3szor 4= 20-12=8 vagy (20-3)szor4=17szer 4=68


2+5 a másodikon=2+25=27 vagy (2+5 a másodikon)=49


Kérlek segítsetek,mert nem voltam suliban és nem értem :S


2010. márc. 6. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Összeg az, ahol van + vagy - jel, amely nem előjel, hanem az összeadás vagy a kivonás jele. Ahol csak szorzás van, az szorzat.

A másodikban te magad leírtad a különbséget. Máshová teszed a zárójelet, más lesz az egész.

2010. márc. 6. 11:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem. összeg az, ahol összeadás van, a kivonásnál ezt különbségnek hívjuk. Szorzat, az, ahol szorzás van. A zárójel módosítja az egészet: páldául ahol az van, hogy

a x (b+c) akkor a b-t és a c-t külön külön szorzod a-val, így lesz ab+ac.


A 2. feladatnál:20-3x4 =20-12, mert a szorzást előbb

végzed el, mint a kivonást.

2+5 a másodikon=2+25, mert csak az 5-öt hatványozod(ha zárójelben lenne, akkor hatványoznád a kettőt is).


Nekünk ezt régen úgy magyarázták, hogy hogy ha vana egy dobogú, 3. helyen áll a +/-, második helyen az osztás-szorzás, 1. helyen pedig a zárójel. Ezt azt mutatja, hogy egy feladaton belül melyik műveleted végzed előszr. Rajzold le ezt így, és akkor tudsz puskázni, ha elakadsz:)

2010. márc. 6. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:
*dobogó
2010. márc. 6. 12:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. márc. 14. 12:40