x/3-5/2=x/2+2/3 ezt én nem értem hogy kell?2013. ápr. 2. 11:57
1/5 A kérdező kommentje:
Tavaly csináltunk ilyent utoljára és tavalyi füzetem a pincébe úszkál.. -.- a tanár idén nem is csinálatott velünk ilyet és csak úgy feldobta a szünetre-.- segítsetek pls!!! :o
2013. ápr. 2. 11:59
2/5 anonim válasza:
x/3-5/2=x/2+2/3
2x/6-15/6=3x/6+4/6
2x-15=3x+4
-15=x+4
-11=x
3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :):D:D
2013. ápr. 2. 12:59
4/5 A kérdező kommentje:
amúgy -21 a vége nem -11 :D
2013. ápr. 2. 16:56
5/5 A kérdező kommentje:
vagyis -19
2013. ápr. 2. 17:05