x/3-5/2=x/2+2/3 ezt én nem értem hogy kell?
2013. ápr. 2. 11:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Tavaly csináltunk ilyent utoljára és tavalyi füzetem a pincébe úszkál.. -.- a tanár idén nem is csinálatott velünk ilyet és csak úgy feldobta a szünetre-.- segítsetek pls!!! :o
2013. ápr. 2. 11:59
 2/5 anonim válasza:

x/3-5/2=x/2+2/3

2x/6-15/6=3x/6+4/6

2x-15=3x+4

-15=x+4

-11=x

2013. ápr. 2. 12:48
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :):D:D
2013. ápr. 2. 12:59
 4/5 A kérdező kommentje:
amúgy -21 a vége nem -11 :D
2013. ápr. 2. 16:56
 5/5 A kérdező kommentje:
vagyis -19
2013. ápr. 2. 17:05