8. osztályos fizika házi? (elektromágneses indukció, váltakozó áram)


Kicsit le vagyok maradva, valaki levezetné nekem a következő feladatot?:|

Egy transzformátor primer tekercse 1200 menetes, a primer feszültség 230 V.

a) Hány menetes a szekunder tekercs, ha a szekunder feszültség 23 V?

b) Mennyi a szekunder tekercs áramkörébe kapcsolt fogyasztó teljesítménye , ha a primer áramkörben az áramerősség 2 A?

c) Mekkora az energiaváltozás 4 óra alatt?


Ne értsetek félre, nem veletek akarom megcsináltatni, mert lusta vagyok, hanem 1 hetet hiányoztam és nem értem.

14/L


2013. jan. 30. 15:04
 1/7 mattan ***** válasza:
100%

A menetszám és a feszültség közötti összefüggés:


Nsz/Np=Usz/Up


Up=230 V

Np=1200


a,

Usz=23V

Behelyettesítve: Nsz/1200=23/230

Beszorzunk 1200-zal: Nsz=23/230 * 1200

Eredmény: Nsz=120

2013. jan. 30. 15:17
 2/7 mattan ***** válasza:
100%

b,


Vp=230V

Ip=2A


P=U*I

Pp=Psz


Pp=230*2=460W


Psz=23*I

460=23*I

I=460/23=20 A

2013. jan. 30. 15:22
 3/7 mattan ***** válasza:
100%

c,


P=460W

t=4h


W=P*t

W=460*4=1840kWh

2013. jan. 30. 15:24
 4/7 A kérdező kommentje:

Az elsőt én is így csináltam, csak nem voltam benne biztos.

Köszönöm!:)

2013. jan. 30. 15:31
 5/7 mattan ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen! Kellemes napot!
2013. jan. 30. 15:40
 6/7 bongolo ***** válasza:
100%
Apró javítás a c)-hez: természetesen 1840 Wh, nem kWh a válasz.
2013. jan. 30. 17:10
 7/7 mattan ***** válasza:
Követsz? és tényleg, csak nem vettem észre, még át akartam vállalni. Köszi a javítást.
2013. jan. 30. 19:47