Fizika 10. osztáyos feladatban ki tud segíteni? (váltakozó feszültségű áram)

Melyik képlettel tudom megoldani? 230 V-os hálózatról soros kapcsolásban üzemeltetjük a karácsonyfaizzókat. Hány izzót kapcsolhatunk sorba, ha üzemi áramerősségünk 0,16 A és egyenként 76,4 ohm ellenállásúak. Az a baj, hogy nem tudok nekiállni...
2012. szept. 10. 15:22
 1/3 A kérdező kommentje:

230 V : 0,16 A= 1437,5

1437,5 : 76,4 ohm=18,82

Így jó?

2012. szept. 10. 15:33
 2/3 A kérdező kommentje:
ha kerekítünk akkor 19 db
2012. szept. 10. 15:33
 3/3 anonim ***** válasza:

U=230V, I=0,16A, R=76,4Ω n=?


U/I=n*R => n=U/(I*R)=18,82 => 19db

2012. szept. 10. 16:28