Melyik képlettel tudom megoldani? 230 V-os hálózatról soros kapcsolásban üzemeltetjük a karácsonyfaizzókat. Hány izzót kapcsolhatunk sorba, ha üzemi áramerősségünk 0,16 A és egyenként 76,4 ohm ellenállásúak. Az a baj, hogy nem tudok nekiállni...2012. szept. 10. 15:22
1/3 A kérdező kommentje:
230 V : 0,16 A= 1437,5
1437,5 : 76,4 ohm=18,82
Így jó?
2012. szept. 10. 15:33
2/3 A kérdező kommentje:
ha kerekítünk akkor 19 db
2012. szept. 10. 15:33
3/3 anonim válasza:
U=230V, I=0,16A, R=76,4Ω n=?
U/I=n*R => n=U/(I*R)=18,82 => 19db