Egy háromszög belső szögeinek aránya:
a, 4:4:1 b, 3:4:5 c, 3:7:8 d, 1:2:3
Mekkorák a háromszög szögei?
Segítsetek légyszi!!! Elkezdtem számolgatni de sehogy sem jön ki.
2013. ápr. 2. 12:48
1/5 anonim válasza:
a.) 80,80,20
b.) 45,60,75
c.) 30,70,80
d.) 30,60,90
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
De hogyan kell kiszámolni?
2013. ápr. 2. 12:57
3/5 anonim válasza:
Másik válaszoló vagyok.
3szög belső szögeinek összege 180 fok.
Az összes arányt összeadod (4+4+1) az 9.
180-at elosztod 9-cel, az 20
és mindegyiket megszorzod azzal a számmal, amelyik az arány:
20*4=80
20*4=80
20*1=20
és ez összesen 180.
4/5 anonim válasza:
Az elsőt levezetem, a többit ugyanígy kell:
180°= 4x + 4x + x = 9x (osztod mindkét oldalt 9-cel)
x = 20°
4x = 4*20 = 80°
4x = 4*20 = 80°
x = 20°
így: 80,80,20
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!:)
2013. ápr. 2. 16:48