Egy háromszög belső szögeinek aránya:


a, 4:4:1 b, 3:4:5 c, 3:7:8 d, 1:2:3


Mekkorák a háromszög szögei?


Segítsetek légyszi!!! Elkezdtem számolgatni de sehogy sem jön ki.


2013. ápr. 2. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

a.) 80,80,20

b.) 45,60,75

c.) 30,70,80

d.) 30,60,90

2013. ápr. 2. 12:53
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

De hogyan kell kiszámolni?

2013. ápr. 2. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Másik válaszoló vagyok.

3szög belső szögeinek összege 180 fok.

Az összes arányt összeadod (4+4+1) az 9.

180-at elosztod 9-cel, az 20

és mindegyiket megszorzod azzal a számmal, amelyik az arány:

20*4=80

20*4=80

20*1=20


és ez összesen 180.

2013. ápr. 2. 13:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elsőt levezetem, a többit ugyanígy kell:


180°= 4x + 4x + x = 9x (osztod mindkét oldalt 9-cel)

x = 20°

4x = 4*20 = 80°

4x = 4*20 = 80°

x = 20°


így: 80,80,20

2013. ápr. 2. 13:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!:)
2013. ápr. 2. 16:48