Ez a házi egy ismerősömnek kell, de senki sem tudja megoldani! "Két ember életkorának aránya most 3:5. Hány évesek ha 10 év múlva életkoruk aránya 7:10 lesz? "


2013. márc. 24. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elhinni, hogy senki se tudja megoldani...


x/y = 3/5 -> x=(3/5)y

(x+10)/(y+10) = 7/10

______________________

[(3/5)y+10]/[y+10] = 7/10


10*(3/5)y+100 = 7y+70

6y+100 = 7y+70

y=30


x=(3/5)*30=18

2013. márc. 24. 16:57
 2/4 anonim ***** válasza:
x,re 6 a helyes válasz!!!!!! órán csináltuk ezt a feladatot
2013. márc. 25. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző: Ez csak azon múlik, hogy mit jelöltetek x-szel? Merthogy a jó megoldást az 1. leírta.
2013. márc. 27. 19:54
 4/4 A kérdező kommentje:
ok köszi mindenkinek
2013. márc. 29. 14:09