2013. jan. 28. 10:04
1/3 anonim válasza:
1/3x+60km=x
60=2/3x
67% 60
100% X
6000/67=90
90km tesz meg összesen. (Remélem nem számoltam el.)
2/3 anonim válasza:
x utat tett meg 2x van előtte
Ha még megtesz 60km-t, akkor
x+60 és 2x-60 -ra változik, és erről a két számról tudjuk, hogy 2:3 arányú.
(x+60)/(2x-60)=2/3
3*(x+60)=2*(2x-60)
3x+180=4x-120
300=x
300 km és 600 km volt, majd
360 km és 540 km, amire tényleg igaz, hogy 2:3 arányú
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen**. :DD
2013. jan. 28. 10:28