Egy kerékpáros már megtett és még hátralevő útjának aránya 1:2. Ha még 60km-t megtesz, ez az arány 2:3 lesz. Hány km utat tesz meg összesen a kerékpáros?


2013. jan. 28. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

1/3x+60km=x

60=2/3x

67% 60

100% X


6000/67=90


90km tesz meg összesen. (Remélem nem számoltam el.)

2013. jan. 28. 10:10
 2/3 anonim ***** válasza:

x utat tett meg 2x van előtte


Ha még megtesz 60km-t, akkor

x+60 és 2x-60 -ra változik, és erről a két számról tudjuk, hogy 2:3 arányú.


(x+60)/(2x-60)=2/3

3*(x+60)=2*(2x-60)

3x+180=4x-120

300=x


300 km és 600 km volt, majd

360 km és 540 km, amire tényleg igaz, hogy 2:3 arányú

2013. jan. 28. 10:22
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen**. :DD
2013. jan. 28. 10:28