Én arra gondoltam, hogy gyök(Tnagy/Tkicsi) -> gyök(3,3333)

x=1,8 ez az arányossági tényezőm, és akkor 12/x * 10/x = 36, terület passzol, de nem lett ugyanoylan messze a két téglalap közti távolság. egyiknél 2,7 másiknál 2,2 amit úgy számoltam, hogy (12-(12/x))/2 meg (10-(10/x))/2 Arra gondoltam, az elején, hogy mind a 2 oldalt ugyanannyival csökkentem, (x) hogy meglegyen a 36m2 De mint látszik valami elvi hibát véthettem. Valami egyéb ötlet?


Mellékelek rajzot is.


[link]



2013. febr. 17. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. febr. 17. 10:37
 2/4 A kérdező kommentje:

Jó, 12 felöli oldalt jelölöm a-val, 10 felölit b-vel

10*12=120

10=2x+b 12=2x+a

ebből tudok felírni egyenletet

a*b=36

b=36/a

de így is 2 változó marad benne, és nem tudtam kiszámolni se x-et se a-t se b-t.

Kérlek szépen segíts!

2013. febr. 17. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Rövidebbik oldal: 10-2x

Hosszabbik oldal: 12-2x


(10-2x)(12-2x)=36

2013. febr. 17. 12:16
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha ha nagyon vicces, hogy ezt nem vettem észre :D
2013. febr. 17. 12:26