2013. febr. 14. 19:53
2/3 anonim válasza:
K = 2(a+b) = 28
T = ab = 45
======================================================
a = 45/b
2(45/b + b) = 28
45/b + b = 14
b² - 14b + 45 = 0
Az egyenletet megoldva:
b₁ = 9 --> a₁ = 5
b₂ = 5 --> a₂ = 9
A téglalap két oldala 9 és 5 cm.
(Az első válaszoló megoldása helyes)
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. febr. 14. 20:02