Messi100 kérdése:

A téglalap kerülete 28 cm. A területe 45 cm*cm. Határozd meg a téglalap oldalait?

2013. febr. 14. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
5 és 9
2013. febr. 14. 19:55
 2/3 anonim ***** válasza:

K = 2(a+b) = 28

T = ab = 45

======================================================

a = 45/b

2(45/b + b) = 28

45/b + b = 14

b² - 14b + 45 = 0


Az egyenletet megoldva:

b₁ = 9 --> a₁ = 5

b₂ = 5 --> a₂ = 9


A téglalap két oldala 9 és 5 cm.


(Az első válaszoló megoldása helyes)

2013. febr. 14. 20:00
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. febr. 14. 20:02