2013. febr. 14. 18:33
1/4 anonim válasza:
1,4244289008980523608731057074588 és 8,4244289008980523608731057074588
2/4 anonim válasza:
x * x+7 = 12
Innentől meg próbáld meg egyedül megcsinálni az egyenletet.
3/4 BKRS válasza:
Az egyik mondjuk x a másik meg x+7
x*(x+7) = 12
x² + 7x - 12 = 0
Innen másodfoku megoldó keplettel ki lehet számolni a megoldásokat.
Kár hogy nem -12 a szorzatuk, akkor egész megoldás is lenne.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. febr. 14. 19:10