Viktor10 kérdése:

Az egyik szám 7-tel nagyobb a másiknál a szorzatuk pedig 12. Határozd meg ezeket a számokat?

2013. febr. 14. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
1,4244289008980523608731057074588 és 8,4244289008980523608731057074588
2013. febr. 14. 18:41
 2/4 anonim ***** válasza:

x * x+7 = 12


Innentől meg próbáld meg egyedül megcsinálni az egyenletet.

2013. febr. 14. 18:42
 3/4 BKRS ***** válasza:

Az egyik mondjuk x a másik meg x+7

x*(x+7) = 12

x² + 7x - 12 = 0

Innen másodfoku megoldó keplettel ki lehet számolni a megoldásokat.

Kár hogy nem -12 a szorzatuk, akkor egész megoldás is lenne.

2013. febr. 14. 19:06
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. febr. 14. 19:10