2013. márc. 18. 18:09
1/3 anonim válasza:
2/3 anonim válasza:
Volt egy hasonló feladat, az alapján oldottam meg..:
a paralelogrammát az átlói 4 háromszögre bontják, az átlók felezve metszik egymást, és a szögek közül kettő alfa, kettő pedig 180-alfa.
a háromszögek területeivel felírt terület:
T=2* (e/2 * f/2 * sin(alfa)/2) + 2* (e/2 * f/2 * sin(180-alfa)/2) =
= (e/2 * f/2 * sin(alfa) + (e/2 * f/2 * sin(alfa) =
= 2(e/2 * f/2 * sin(alfa) =
= ef/2sin(alfa) =
50 = sin(alfa)*(10*15/2)
sin(alfa) = 0,666
alfa = 41,81
3/3 anonim válasza:
De a sin(180-alfa) hogy lesz neked a kövi sorban sin alfa?