Aki megtudja csinálni az segíthetne. Egy paralelogramma két átlójának hossza e=10cm f=15 cm. Mekkora az átlók által bezárt szög, ha a paralelogramma területe 50cm2 (négyzet centiméter) megtudnátok nekem oldani?


2013. márc. 18. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alábbi rajz egy másik feladathoz készült, de remélem ennél is segít:


[link]


DeeDee

********

2013. márc. 18. 23:16
 2/3 anonim válasza:

Volt egy hasonló feladat, az alapján oldottam meg..:

a paralelogrammát az átlói 4 háromszögre bontják, az átlók felezve metszik egymást, és a szögek közül kettő alfa, kettő pedig 180-alfa.

a háromszögek területeivel felírt terület:

T=2* (e/2 * f/2 * sin(alfa)/2) + 2* (e/2 * f/2 * sin(180-alfa)/2) =

= (e/2 * f/2 * sin(alfa) + (e/2 * f/2 * sin(alfa) =

= 2(e/2 * f/2 * sin(alfa) =

= ef/2sin(alfa) =

50 = sin(alfa)*(10*15/2)

sin(alfa) = 0,666

alfa = 41,81

2013. márc. 18. 23:19
 3/3 anonim válasza:
De a sin(180-alfa) hogy lesz neked a kövi sorban sin alfa?
2013. nov. 27. 18:07