Christi kérdése:

Vki tud segíteni a feladatban? (Matek)


feladat: A kör köré írt trapéz kerülete P, területe pedig S. Határozd meg a kör sugarát.

Ezt hogy kell????


2013. márc. 14. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:

A trapéz kerülete: P=a+b+c+d.

Mivel ez a trapéz érintőnégyszög: a+c=b+d


P=2*(a+c)


(a+c)=P/2


A trapéz területe:S=((a+c)/2)*m

m = 2r


S = (P/4)*2r

r=(2S)/P

2013. márc. 14. 17:15