Tudnátok segíteni ebben a feladatban? (8. -os matek)


Pisti 25 perc alatt megy végig egy távon kajakkal. A visszafelé vezető úton 1 m/s - mal nagyobb volt a sebessége, ezáltal már 17 és fél perc alatt visszaért.

Mekkora utat tett meg Pisti az odafelé vezető úton?


(egyenlettel kéne megoldani, már próbáltam, de nem jöttem rá sehogy :( )


2013. márc. 6. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A megtett út mindkét esetben ugyanannyi: legyen x

odaúton:idő(t)=1500 s

visszaúton:idő(t)=1050 s


sebesség: odaúton x/1500

2013. márc. 6. 20:18
 2/2 anonim ***** válasza:

véletlenül elküldtem. Folytatom

sebesség visszaúton x/1050

mivel a visszaúton 1m/s-al nagyobb volt a sebesség


x/1500 +1 = x/1050 /.1500*1050

1050x +1575000 =1500x /-1050x

1575000 = 450x /: 450

3500 =x

3500m a megtett út odafelé is és visszafelé is

2013. márc. 6. 20:24