Pisti 25 perc alatt megy végig egy távon kajakkal. A visszafelé vezető úton 1 m/s - mal nagyobb volt a sebessége, ezáltal már 17 és fél perc alatt visszaért.
Mekkora utat tett meg Pisti az odafelé vezető úton?
(egyenlettel kéne megoldani, már próbáltam, de nem jöttem rá sehogy :( )
2013. márc. 6. 17:24
1/2 anonim válasza:
A megtett út mindkét esetben ugyanannyi: legyen x
odaúton:idő(t)=1500 s
visszaúton:idő(t)=1050 s
sebesség: odaúton x/1500
2/2 anonim válasza:
véletlenül elküldtem. Folytatom
sebesség visszaúton x/1050
mivel a visszaúton 1m/s-al nagyobb volt a sebesség
x/1500 +1 = x/1050 /.1500*1050
1050x +1575000 =1500x /-1050x
1575000 = 450x /: 450
3500 =x
3500m a megtett út odafelé is és visszafelé is