Határozzuk meg azt a páronként különböző számjegyekből álló ötjegyű számot ,amelyik egyenlő a számjegyeiből alkotható összes háromjegyű szám összegével.

2013. márc. 6. 16:28
 1/3 bongolo ***** válasza:

Összesen ennyi háromjegyű számot lehet belőle csinálni:

5·4·3

Mindegyik számjegy az első helyen 4·3=12-szer szerepel. Egy számjegy esetén ez 12·a·100 értéket jelent, az összesnél 12·(a+b+c+d+e)·100.

Második helyen is 12-szer lehet mindegyik, ez 12·(a+b+c+d+e)·10-et ér.

Harmadik hely hasonlóan.


Vagyis a háromjegyű számok összege ennyi:

12·(a+b+c+d+e)·111


a+b+c+d+e minimuma 1+2+3+4+5 = 15

maximuma 9+8+7+6+5 = 35

A kettő között bármilyen értéket felvehet.

12·15·111 = 19980

12·35·111 = 46620

Olyat kell közte keresni, ami különböző számjegyekből áll. A legegyszerűbb mondjuk Excel-lel kigenerálni mind a 21-et. Amiben van nulla, vagy amiben van két egyforma számjegy, azok kiesnek, a többi jó. Nekem 5 jó volt a 21-ből. A legkisebb a 23976 volt.

2013. márc. 6. 18:26
 2/3 A kérdező kommentje:
kössz a segítságet_D
2013. márc. 7. 15:37
 3/3 anonim válasza:
Szia Zoli:D
2013. márc. 11. 21:16