Határozzuk meg azt a páronként különböző számjegyekből álló ötjegyű számot ,amelyik egyenlő a számjegyeiből alkotható összes háromjegyű szám összegével.2013. márc. 6. 16:28
1/3 bongolo válasza:
Összesen ennyi háromjegyű számot lehet belőle csinálni:
5·4·3
Mindegyik számjegy az első helyen 4·3=12-szer szerepel. Egy számjegy esetén ez 12·a·100 értéket jelent, az összesnél 12·(a+b+c+d+e)·100.
Második helyen is 12-szer lehet mindegyik, ez 12·(a+b+c+d+e)·10-et ér.
Harmadik hely hasonlóan.
Vagyis a háromjegyű számok összege ennyi:
12·(a+b+c+d+e)·111
a+b+c+d+e minimuma 1+2+3+4+5 = 15
maximuma 9+8+7+6+5 = 35
A kettő között bármilyen értéket felvehet.
12·15·111 = 19980
12·35·111 = 46620
Olyat kell közte keresni, ami különböző számjegyekből áll. A legegyszerűbb mondjuk Excel-lel kigenerálni mind a 21-et. Amiben van nulla, vagy amiben van két egyforma számjegy, azok kiesnek, a többi jó. Nekem 5 jó volt a 21-ből. A legkisebb a 23976 volt.
2/3 A kérdező kommentje:
kössz a segítságet_D
2013. márc. 7. 15:37