Mi a megoldása ennek a feladatnak?


A feladat:

A folyó partján egysmástzól 50 km távolságra lévő két város között hajó közlekedik.A folyó sodrának irányában 2 óra, az áramlással szemben 3 óra a menetidő.Határozzuk meg a folyó vizének a sebességét és a hajónak a vízhez viszonyított sebességét!


2009. szept. 14. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

t=s/v

t[1]=2óra

t[2]=3óra

v[f]=folyó sebessége

v[h]=hajó sebessége

s=50km

t[1]=s/(v[f]+v[h])

t[2]=s/(v[h]-v[f])

Behelyettesítve és megoldva az egyenletrendszert v[f]-re és v[h]-ra:

v[f]=25/6 km/h

v[h]=125/6 km/h

Ellenőrzés:

25/5+125/6=25km/h és ezzel megy két óra hosszat, ami 50km

125/6-25/6=50/3km/h és ezzel megy három óra hosszat, ami 50km

2009. szept. 14. 20:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2009. szept. 14. 20:50