Mi lehet ennek a feladatnak a megoldása?


A jelöléseim: "[" = az egész a gyökjel alatt. A másik: "<" = ez is a gyök alatt. Remélem ez lehet érteni xd

[5-<24 + [3-<8 + [7-<48 Tehát 5-gyök24 és ez az egész egy gyökjel alatt. Aztán 3-gyökjelalatt8 és ez a kettő is egy nagy gyökjel alatt.

Hogyan kéne elindulnom..? Legalább valami ötlet? :D


2011. okt. 19. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a gyökjelek alatt négyzetes kifejezéseket kell létrehozni.


gyök((gyök3-gyök2)^2) + gyök((1-gyök2)^2) + gyök((gyök3-gyök4)^2) = gyök3-gyök2 + 1 - gyök2 + gyök3 - gyök4 = 2gyök3 -1 - 2gyök2 = 2(gyök3-gyök2) + 1

2011. okt. 19. 21:28
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, de ezt sajnos nem tudom értelmezni...kár h lehet gyökjelet írni..
2011. okt. 19. 21:40
 3/7 anonim ***** válasza:
az van a gyökjel alatt, ami a gyök szó után zárójelben van.
2011. okt. 19. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

„...kár h lehet gyökjelet írni...“


Ezeket a jeleket, amik az egyenletek és képletek leírásához kellenek (gyökjel, indexek, görög abc, stb.) a Word Arial Unicode Ms betűkészletében megtalálod (Beszúrás→Szimbólum→Szimbólumok). A hozzászólásokat nem egyenesen írom, hanem először egy Word dokumentumban, ahol már előre el vannak készítve (bemásolva) a felső, alsó indexek, matematikai jelek, stb. A szövegbe már csak a Ctrl+V-vel rakom be őket. Amúgy ennek a „kétlépcsős“ módszernek még az is előnye, hogy így jóval kisebb a valószínűsége annak, hogy valamit hibásan írok ki.“


„bongolo“ tanácsa:


Én erről a honlapról szoktam bemásolni a jeleket:

[link]

Rendkívül sok jelet tartalmaz, ráadásul kategóriák szerint csoportosítva, könnyű benne keresni.

A "Character" oszlopból lehet ^C-^V-vel bemásolni közvetlenül a gyakorikérdések válasz dobozába a jeleket.


A legfontosabb jeleket beletettem a normál billentyűzetkiosztásba is (az MSKLC nevű programmal), úgyhogy azokat keresgélés nélkül AltGr+bill módon tudom begépelni.


Itt írnak róla:


[link]


Az MSKLC program letöltése:


[link]

2011. okt. 19. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszban ragyogó volt az ötlet. Letisztáztam és közben a végét átgondoltam:

[link]

2011. okt. 19. 22:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs!

Most látom, hogy az eredmény ( 1 ) elcsúszott az egyenlőségi jel elé.

2011. okt. 19. 22:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Úristen, köszönöm szépen :) Hihetetlen hasznos ez az oldal :D Még egyszer ezer hála :)
2011. okt. 20. 20:52