Mi a megoldása ennek a feladatnak?

[link]
2011. okt. 18. 15:44
 1/6 BKRS ***** válasza:

Masodfoku megoldokeplettel:

x = -(sqrt(29)+3)/4

x = (sqrt(29)-3)/4

sqrt a negyzetgyok.

2011. okt. 18. 16:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egy másodfokú egyenlet, amit a megoldóképletével kell megoldani. A megoldóképlet a következő: X1,2=(-b+-gyökalatt(b^2-4*a*c))/(2*a). Ugye a két megoldás úgy jön ki, hogy egyszer hozzáadni, majd pedig kivonni kell a diszkriminánst (gyökös rész). Az a jelenti az X^2 együtthatóját, ami itt +4, a b jelenti az X együtthatóját ami itt +6, és a c pedig a konstans számot, ami itt -5. Az előjelek mindenhol fontosak, mert pl. amiatt, hogy a c az negatív, ezért a 4*a*c-nél a -80-at kell kivonni, tehát valójában hozzáadni kell 80-at a b négyzethez.
2011. okt. 18. 16:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit az első írt azt nem tudom honnan vette, nekem X1=0,6, X2=-2,1. Persze kerekíteni is kellett, mert a diszkrimináns nem négyzetszám, hanem gyök116.
2011. okt. 18. 16:08
 4/6 anonim ***** válasza:
És ráadásul nem 4-gyel kell leosztani, hanem 2*4-gyel vagyis 8-cal.
2011. okt. 18. 16:09
 5/6 BKRS ***** válasza:

16:08

sqrt(116)=sqrt(29*4)=2*sqrt(29)

egyebkent ha kiszamolod (ha bemasolod amit irtam a google-ba, kidobja a megoldast), akkor latni fogod, hogy ugyanazt kaptuk.

2011. okt. 18. 23:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó igaz, de ha én nem értettem meg, akkor a kérdező meg valszeg még kevésbé.
2011. okt. 20. 14:55