Hogy néz ki a levezetés?
x^3 + 8 = 0
Az egyik megoldás megvan, tehát x1 = -2
2013. márc. 10. 16:54
1/4 anonim válasza:
nem kellenek ide a komplex számok, a függvény végig szigorúan monoton növekszik, tehát 1 y értékhez mindig csak 1 x társul.
x^3 + 8 = 0
x^3 = -8
x^3 = (-2)^3
x = -2
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a feladat pontosan azt kéri, hogy oldjam meg ezt a komplex számok halmazán.
2013. márc. 10. 17:07
3/4 A kérdező kommentje:
Megoldásként megadja, hogy x2=1+igyök3 ; X3=1-igyök3.
Csak nem tudom, hogy jött ez neki ki.
2013. márc. 10. 17:11
4/4 anonim válasza:
x³ - 8 = 0
(x - 2)(x² + 2x + 4) = 0
(x - 2) = 0
x = 2
x² + 2x + 4 = 0
x = {-2 ± √[2² - 4(1)(4)]}/2(1)
x = {-2 ± √[4 - 16]}/2
x = {-2 ± √-12}/2
x = {-2 ± √[(4)(-3)]}/2
x = {-2 ± 2i√3]}/2
x = -1 ± i√3