Hogyan oldom meg ezt a komplex számok halmazán?


Hogy néz ki a levezetés?


x^3 + 8 = 0


Az egyik megoldás megvan, tehát x1 = -2


2013. márc. 10. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

nem kellenek ide a komplex számok, a függvény végig szigorúan monoton növekszik, tehát 1 y értékhez mindig csak 1 x társul.

x^3 + 8 = 0

x^3 = -8

x^3 = (-2)^3

x = -2

2013. márc. 10. 17:02
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a feladat pontosan azt kéri, hogy oldjam meg ezt a komplex számok halmazán.
2013. márc. 10. 17:07
 3/4 A kérdező kommentje:

Megoldásként megadja, hogy x2=1+igyök3 ; X3=1-igyök3.

Csak nem tudom, hogy jött ez neki ki.

2013. márc. 10. 17:11
 4/4 anonim ***** válasza:

x³ - 8 = 0

(x - 2)(x² + 2x + 4) = 0

(x - 2) = 0

x = 2

x² + 2x + 4 = 0

x = {-2 ± √[2² - 4(1)(4)]}/2(1)

x = {-2 ± √[4 - 16]}/2

x = {-2 ± √-12}/2

x = {-2 ± √[(4)(-3)]}/2

x = {-2 ± 2i√3]}/2

x = -1 ± i√3

2013. márc. 10. 17:23