Mi a mátrixok típusa a hiányzó négyzeteknél?

[link]

2013. márc. 4. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A típusok 2×2-es, a determinánsuk a kérdés…


Amúgy

det(AB) = 10

det(-2A) = 8

det(A^T) = 2

det(B^-1)= 1/5

det(B^4) = 625

a helyes válaszok, ha nem számoltam el.

2013. márc. 4. 23:02
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, az eredmények jók, de nem értem hogy miért 8, és másik miért 1/5 :(
2013. márc. 4. 23:11
 3/6 anonim ***** válasza:

1. det(-2A)=8 --> ez azért van így, mert:

- egyrészt ha egy mátrixot szorzol meg egy adott valós konstanssal, akkor a mátrix minden elemét meg kell szorozni ezzel a számmal

- másrészt ha egy determináns egyik sorát szorzod egy valós konstanssal, akkor a determináns értéke is ugyanennyiszeresére változik

- e kettő együttes hatása: a A mátrix mérete 2x2, det A=2; egyik sorát szorozva -2-vel determináns 2*(-2)=-4, másik sorát is szorozva (-4)*(-2)=8 lesz.

2013. márc. 5. 08:28
 4/6 anonim ***** válasza:
2. Ez meg azért lesz 1/5, merthogy definícióü szerint, amennyiben létezik B^-1, akkor B*B^-1=B^-1*B=E, itt E az egységmátrixot jelenti, melynek determinánsa nyilvánvalóan éppen 1. Mivel det B=5, innen det B^-1=1/5 következik :D
2013. márc. 5. 08:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá még, hogy itt alkalmaztam a másik kérdésben már előforduló összefüggést, mégpedig azt, hogy det A*det B=det (A*B).
2013. márc. 5. 09:02
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 5. 16:36