[link]

2012. dec. 1. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Képezd az egyenlet mindkét oldalának determinánsát, majd alkalmazd a determinánsok szorzástételét. det(A^2)=det(I), ugyanakkor det(A^2)=det(A)*det(A) és det(I)=1, tehát (det(A))^2=1, amiből következik, hogy det(A)=+/-1, azaz az A mátrix reguláris, vagyis rangja (ró(A)) megegyezik rendjével (n-nel).
2012. dec. 2. 10:43
 2/2 A kérdező kommentje:
nincs ennek valamilyen mas megoldasa. determinant meg nem tanultunk.
2012. dec. 3. 14:24