Mi az alábbi lineáris algebrai feladat megoldása?

[link]

2012. nov. 30. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Így kell összeszorozni 2 vektort vektoriálisan:


c_1 = a_2 b_3 - a_3 b_2

c_2 = a_3 b_1 - a_1 b_3

c_3 = a_1 b_2 - a_2 b_1


Csak behelyettesíted a számokat és kijön axb és axc


axb vektor beszorzása c-vel skalárisan meg még egyszerűbb.

Páronként össze kell szorozni a koordinátákat, majd összeadni.

[link]

2012. nov. 30. 17:23
 2/6 A kérdező kommentje:
megmutatod hogyan kell. mert kijott valami de nem biztos hogy jo.
2012. dec. 3. 13:40
 3/6 anonim ***** válasza:

A számok behelyettesítése egy képletbe azért egy egyetemistának ne okozzon már problémát.


axb

a=2,3,3,

b=3,5,4


veszem a képletet:

c_1 = a_2 b_3 - a_3 b_2


És beleírom a számokat, gondolkodni se kell.

c1=3*4-3*5=-3


c2, c3 ugyanígy

c2=3*3-2*4=1

c3=2*5-3*3=-1


vagyis axb = [-3,1,-1]


(axb)*c

sima skaláris szorzat,

[-3,1,-1]*[1,-1,1]

páronként összeszorzom.

-3*1+(-1)*1+(-1)*1=-5


(axc)*b remélem megy egyedül is

2012. dec. 3. 13:46
 4/6 A kérdező kommentje:
koszi. ez jott ki nekem is
2012. dec. 3. 14:25
 5/6 A kérdező kommentje:
de egyebkent az i j k hozza kell irni. nem eleg csak a szam.
2012. dec. 3. 14:28
 6/6 A kérdező kommentje:
10-9 az nálad miért -1
2012. dec. 4. 17:23