Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biokémia - Valaki csinálna...

Biokémia - Valaki csinálna nekem egy pár fehérjeszinézis feladatot és hozzá a megoldásst is csatolni? Bövebben lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ezt a behelyettesítős feladatot nem vágom. Az rRNS-t megtalálom mindig de az inkatív és az aktív szált nem tudom megkülönböztetni (néha tipből bejön, néha nem).

Szeretnék megoldani ilyen feladatokat, és jó lenne ha ott lenne a megoldás is hozzá, hogy leellenőrizhessem magamat. Remélem tudtok segíteni. Előre is köszi mindent! :)



2012. nov. 30. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem pontosan értem, mi a probléma :) mármint a lényege:

kód=DNS működő szála, ennek komplementere az inaktív szál.

kodon=a DNS alapján az mRNS bárishármasai

antikodon=az mRNS "miatt" a tRNS lóhere alakjának második hurkán lévő bázishármas.


Tehát sorban nézzünk egy nagyon egyszerű példát.


inaktív DNS szál: ATCGGG

kód: TAGCCC

kodon: AUCGGG

antikodon: UAGCCC


de mindenhol átl. a kodonszótárat kell tudni használni. Szóval értsd meg az elméletét és onnan egész könnyű lesz :)


A kodontáblázatból meg megnézed a fehérjék nevét h melyik mRNS tripletből melyik következik

2014. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!