Szorozni kell vagy osztani? (fizika képlet)


leírok példaként egy feladatot:

a tererősség az 12.500 n/c

az erőtt azt nen tudjuk

a töltés az 1,28*10(minusz kilencediken) c

és itt a e=f/q képletet kell használni, de mivel nem tudom az erőt ezért csak így tudom felírni: 12.500 =f/1,28*10 és itt mit kell csinálnom, szoroznom a 12.500-t 1,28*10-el vagy osztani?

és honnan tudom, hogy mikor melyiket?


2013. márc. 3. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szorozni kell.

Az egyenlet jobb oldala egy tört, aminek a nevezője a töltés. Ha beszorzol a töltéssel, akkor az eltűnik, és csak F erő marad az ismeretlen. Írok egy egyszerűbb példát:

6=A/3

'A' az ismeretlen, ezt keressük. Szorozzuk meg mindkét oldalt 3-mal:

3*6 = 3*A/3

A jobb oldalon 3-mal lehet egyszerűsíteni, csak A marad.

Azonban ha osztanál, ezt kapnád:

6/3 = A/3/3

2= A/9

2013. márc. 3. 19:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.


A behelyettesítésnél a mértékegységeket is be kell írni, és azokkal is osztani, szorozni.


És:

nem Culomb, hanem As

nem Newton, hanem kg*m/ss

nem Joule, hanem kg*mm/ss

2013. márc. 3. 19:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Vigyázz!!


Lefelejtettél egy zárójelet!!! Ahogyan felírtad az úgy nem helyes!!!


Egyébként a f = 12.500 * 1,28 * 10^-9 lesz a megoldás

2013. márc. 3. 22:18
 4/4 anonim ***** válasza:

és honnan tudom, hogy mikor melyiket?


Onnan tudod hogy helyesen írod fel az egyenletet és akkor egyből látni fogod hogy hogyan kell rendezni!

2013. márc. 3. 22:19