1. Izzó felirata: 0.2 A, 6.3 V. Olyan áramforrásra hogy a névleges értékeken működjön. Számítsd ki:
a. az izzón 10 perc alatt áthaladó elektromos töltésmennyiséget.
b. az izzó által " fogyasztott" elektektomos energiát.
c. az izzószál ellenállását.
2013. febr. 27. 19:01
1/2 anonim válasza:
a)Q = I*t = 0,2A*600s=120C
b)deltaE = W = Q*U =120C*6,3V=756J
c) R = U/I=6,3V/0,2A =31,5 Ohm
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2013. febr. 27. 19:36