Ezt a fizika feladatot hogy kell megoldani?


1. Izzó felirata: 0.2 A, 6.3 V. Olyan áramforrásra hogy a névleges értékeken működjön. Számítsd ki:

a. az izzón 10 perc alatt áthaladó elektromos töltésmennyiséget.

b. az izzó által " fogyasztott" elektektomos energiát.

c. az izzószál ellenállását.



2013. febr. 27. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

a)Q = I*t = 0,2A*600s=120C

b)deltaE = W = Q*U =120C*6,3V=756J

c) R = U/I=6,3V/0,2A =31,5 Ohm

2013. febr. 27. 19:16
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2013. febr. 27. 19:36