Hogy kell megoldani ezt a fizika feladatot? (sebesség)


Egy test útjának első felét v1=40 m/s,második felét pedig v2=60m/s állandó sebességgel teszi meg.Számítsd ki a test középsebességét az egész távolságra vonatkoztatva.

átlag = út/idő


2013. febr. 24. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:

50m/s

...

2013. febr. 24. 10:01
 2/5 anonim válasza:

A megtett ùt 40 m+ 60m = 100 m.

T1 (t=idö) = megtett ut/v1(v=sebesség) =100m/40m/s =2,5 s

T2= megtett ut/v2=100m/60m/s = 1,6 s

Tössz= 4,1 s

Vközépsebesség=megtett ut/megtett idö=100 m/4,1s= 24,39 m/s

Em igy oldanam meg a feladatot,de nem biztos, hogy jo mert az eredmeny nem lett tul szep.

2013. febr. 24. 10:10
 3/5 anonim válasza:

Tegyük fel, 100 méter az út, akkor az út első felét, ami 50 méter. t1=s1/v1 idő alatt teszi meg. 50/40=1,25s

Az út másik felét, ami szintén 50 méter. t2=s2/v2 50/60=0,83S alatt teszi meg. Tehát a 100 métert 1,25+0,83=2,08s alatt teszi meg, ebből pedig a sebességet, úgy kapjuk meg, hogy v=s/t az az 100/2,08=48,08m/s

2013. febr. 24. 10:19
 4/5 anonim válasza:

Mivel a test által megtett utak egyenlőek, ezért legegyszerűbb a harmonikus közepet alkalmaznunk, vagyis:

v(átl)=n(utak száma)/(1/v1 + 1/v2), behelyettesítve:

v(átl)=2/(1/40 + 1/60) = 48 m/s

2013. febr. 24. 18:50
 5/5 A kérdező kommentje:
48 kellett kijöjjön.:) köszönöm.
2013. febr. 25. 15:32