Mekkora a középsebessége annak a mozgópontnak, amelyik az út egyötödét v1=10 m/s sebességgel, a fennmaradó rész negyedét v2=20 m/s - al, míg a többit 15 m/s-al teszi meg.


Állapítsuk meg:

a.) a teljes megtett utat;

b.) a haladási sebességet az egyes intervallumokban;

c.) a középsebességet;



2013. jan. 30. 16:37
 1/2 Tom Benko ***** válasza:

A teljes úthoz nincs elég adat.

A sebességek megvannak.

A középsebesség pedig egyszerûen a definíció alapján számolható. Felírod az egyes menetidôket, ehhez megvan minden szükséges adat, az utat elosztod ezek összegével, és kész is vagy.

2013. jan. 31. 07:54
 2/2 anonim válasza:
a)hiányzik egy adat. b)értelmetlen, hiszen megvan adva.c) 100/7 (kb. 14,2 m/s az átlag sebesség bármilyen hosszú az út, mert számítás során kiesik. Megoldás: t1=s/(5*10)=s/50; t2=4s/(5*4*20)=s/100; t3=3s/(5*15)=s/25. t=t1+t2+t3=s*(7/100). v=s/t=100/7 m/s
2013. febr. 5. 11:00