Mekkora az áthaladó áram erőssége az 1200 W-os porszívó motorján, ha 230 V-os hálózatra kapcsoljuk?

2013. jan. 23. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:

P: teljesítmény: 1200 W

U: feszültség: 230 V

I: áram erőssége: ?


I = P/U = 1200 V/230 W = 5,217 V/W = 5,217 A

2013. jan. 23. 14:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :))
2013. jan. 23. 17:08