Mekkora az áthaladó áram erőssége az 1200 W-os porszívó motorján, ha 230 V-os hálózatra kapcsoljuk?2013. jan. 23. 13:28
1/2 anonim válasza:
P: teljesítmény: 1200 W
U: feszültség: 230 V
I: áram erőssége: ?
I = P/U = 1200 V/230 W = 5,217 V/W = 5,217 A
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :))
2013. jan. 23. 17:08