Hogy kell megoldani matekból az alábbi feladatot? (mértani közép)


[link]


azt is írd le hogy hogyan oldottad meg :)



2012. dec. 3. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Na de mi a feladat?

Két kifejezést látunk, de mit kell velük csinálni?

2012. dec. 3. 20:17
 2/4 A kérdező kommentje:
linkeltem egy képet, s arra van írva a feladat. s gondoltam így könnyebb mert törtek is és gyökök is vannak benne.
2012. dec. 3. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ezek mértani közepe kell?

Ha igen:


Az elsőt bővitsük (gyök5-1)-gyel!

Ekkor 4*(gyök5-1)/(5-1)-et kapunk, így a=gyök5-1.


A másikban gyök(15)/gyök(3)=gyök(15/3)=gyök5.

Így b=gyök5+1.


A mértani közép a két szám szorzatának négyzetgyöke:

a*b=(gyök5-1)*(gyök5+1)=5-1=4.

Ennek gyöke pedig 2.


Talán ez volt a feladat...

2012. dec. 3. 20:22
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, ez volt köszönöm.
2012. dec. 3. 20:46