Valaki le tudná vezetni ezt a feladatot?


Egy vasúti kocsira szerelt löveg vízszintesen egy 65.2kg tömegű lövedéket lő ki 940.9m/s kezdősebességgel. Mekkora és milyen irányú lesz a löveg sebessége a kilövés után ha a löveg és a vasúti kocsi együttes tömege 7.2t? (A lövedék sebességét tekintsük pozitív előjelűnek!)

Köszönöm előre is!



2013. jan. 8. 08:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit pontosítsunk! Tegyük fel, hogy a lövedék sebességvektora a kilövés pillanatában párhuzamos a vasúti sínnel, továbbá azt, hogy a lövedék kezdősebessége, nem a löveghez képest 940,9 m/s, hanem egy külső, álló ponthoz képest.


Ekkor:


v1=940,9 m/s

m1=62,5 kg

m2=7200 kg

v2=?


Az impulzusmegmaradás tétele:


m1*v1=m2*v2


ezt v2-re rendezve kapjuk, hogy:


v2=(m1*v1)/m2=8,168 m/s

2013. jan. 8. 15:20
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2013. jan. 8. 15:41