Egy vasúti kocsira szerelt löveg vízszintesen egy 65.2kg tömegű lövedéket lő ki 940.9m/s kezdősebességgel. Mekkora és milyen irányú lesz a löveg sebessége a kilövés után ha a löveg és a vasúti kocsi együttes tömege 7.2t? (A lövedék sebességét tekintsük pozitív előjelűnek!)
Köszönöm előre is!
2013. jan. 8. 08:48
1/2 anonim válasza:
Kicsit pontosítsunk! Tegyük fel, hogy a lövedék sebességvektora a kilövés pillanatában párhuzamos a vasúti sínnel, továbbá azt, hogy a lövedék kezdősebessége, nem a löveghez képest 940,9 m/s, hanem egy külső, álló ponthoz képest.
Ekkor:
v1=940,9 m/s
m1=62,5 kg
m2=7200 kg
v2=?
Az impulzusmegmaradás tétele:
m1*v1=m2*v2
ezt v2-re rendezve kapjuk, hogy:
v2=(m1*v1)/m2=8,168 m/s
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2013. jan. 8. 15:41