1,Vízszintes asztallapra egymás mellé m1=4 kg,m2=6 kg tömegű testet helyezünk.A két téglatestet megtoljuk.Az erő 20 N nagyságú,az m1 tömegű teste hat vízszintes irányban,az érintkező oldallapokra merőlegesen.Mekkora a téglák gyorsulása,ha a súrlódástól eltekintünk?Mekkora erővel nyomja az egyik testet a másik?
2,Egy zárt palackban 0 C° hőmérsékletű,500 kPa nyomású levegő van.Hány százalékát kell kiengednünk a levegő tömegének,ha azt akarjuk,hogy a 50 C°-ra felmelegedett levegő nyomása 500 K Pa maradjon?
2013. jan. 5. 09:32
1/1 anonim válasza:
1.) F=(m1+m2)*a
a=F/(m1+m2)
a=20N/10kg= 2 m/s
m2 12N-nal nyomja m1-et