Valaki letudná nekem vezetni a lenti feladatot?

(x − 1) + (x + 2) + x = 19
2012. dec. 12. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

(x-1)+(x+2)+x=19 1. bontsuk fel azárójeleket!

1. x-1+x+2+x=19 2.adjuk össze amit össze tudunk: az x-eket és a természetes számokat!

2. 3x+1=19 /-1=vegyünk el az egyenlet mindkét oldaláról 1-et!

3. 3x=18 /:3= osszuk el 3-mal az ez egyenlet mindkét oldalát hogy megkapjuk az x-et

4. x=6

ellenörzés: helyetsítsük be a számot az x helyére ami ebben az esetben a 6: (6-1)+(6+2)+6=5+8+6=13+6=19 tehát jól oldottuk meg a feladatot:) remélem tudtam segíteni

2012. dec. 12. 20:52
 2/2 anonim ***** válasza:

1. elösszőr bontsuk fel a zárójelet! x-1+x+2+x=19

2. adjuk össze amit össze lehet, x-et az x-szel temészetes számot a természetes számmal! 3x+1=19

3. vegyünk el mindkét oldalról 1-et 3x+1=19 /-1 3x=18

4. osszük el 3-mal 3x=18 /:3 x=6

2012. dec. 12. 20:56