Hogyan kell megoldani ezt a fizika feladatot?


Egy térben mozgó pont mozgástörvényei: x(t)=2t^2; y(t)=3t; z(t)=t;


a alpont:

Hatarozzuk meg a helyzetvektort t1=2s es t2=4s idopillanatban.


b alpont:

A ket idopillanat kozti elmozdulasvektor nagysagat.


9.es feladat ha egytik alpontban is segitetek ertekelem.



2013. jan. 28. 19:08
 1/1 bongolo ***** válasza:

a)

Egyszerűen be kell helyettesíteni az egyes képletekbe az időt.

t1 = 2

x(2) = 2·2² = 8

y(2) = 3·2 = 6

z(2) = 2

Vagyis a helyvektor v1 = (8,6,2)


t2 = 4

Csináld meg ezzel is... v2 = ...


b)

Az elmozdulásvektor a két vektor különbsége: v2 - v1

Azt pedig úgy kell csinálni, hogy koordinátánként kivonod egymásból őket.


Pl. ha v1 = (1,2,3) és v2 = (4,5,6), akkor

v2-v1 =(4,5,6) - (1,2,3) = (4-1, 5-2, 6-3) = (3,3,3)


Most persze más számok vannak!

2013. jan. 28. 22:28