Egy térben mozgó pont mozgástörvényei: x(t)=2t^2; y(t)=3t; z(t)=t;
a alpont:
Hatarozzuk meg a helyzetvektort t1=2s es t2=4s idopillanatban.
b alpont:
A ket idopillanat kozti elmozdulasvektor nagysagat.
9.es feladat ha egytik alpontban is segitetek ertekelem.
2013. jan. 28. 19:08
1/1 bongolo válasza:
a)
Egyszerűen be kell helyettesíteni az egyes képletekbe az időt.
t1 = 2
x(2) = 2·2² = 8
y(2) = 3·2 = 6
z(2) = 2
Vagyis a helyvektor v1 = (8,6,2)
t2 = 4
Csináld meg ezzel is... v2 = ...
b)
Az elmozdulásvektor a két vektor különbsége: v2 - v1
Azt pedig úgy kell csinálni, hogy koordinátánként kivonod egymásból őket.
Pl. ha v1 = (1,2,3) és v2 = (4,5,6), akkor
v2-v1 =(4,5,6) - (1,2,3) = (4-1, 5-2, 6-3) = (3,3,3)
Most persze más számok vannak!