kéne egy kicsi segítség, mert nagyon sík vagyok, adott az alábbi feladat:
v(t)= 12sin3t+5)i+(6cos2t–4t)j+(6t^2–8)k [m/s]
r0=-2i+3j-4k
és ebből lett egy
r(t)=[-4cos(3t)+5t+2]i+[3sin(2t)-2t^2+3]j+[2t^3-8t-4]k
i,j,k=x,y,z irányú egységvektorok,
annyit kérnék, h vki mondja el, h jött ki az r(t) fv. levezetés nem szükséges, csak annyi, h mi "lett csinálva"
előre is köszi
2013. febr. 25. 20:49
1/3 bongolo válasza:
A sebesség idő szerinti integrálja az út.
Szóval integrálás lett csinálva :)
2/3 bongolo válasza:
pl. az x-es (i-s) tag:
x(t) = ∫ 12sin3t + 5 dt = -4cos3t + 5t + C
És a C-t úgy kell kiválasztani, hogy x(0) = -2 legyen:
-2 = x(0) = -4·cos 0 + 5·0 + C
-2 = -4 + C
C = 2
Ebből lett a -4cos(3t)+5t+2
3/3 A kérdező kommentje:
úristen de sügér vagyok, köszi :D
2013. febr. 25. 21:31