kéne egy kicsi segítség, mert nagyon sík vagyok, adott az alábbi feladat:

v(t)= 12sin3t+5)i+(6cos2t–4t)j+(6t^2–8)k [m/s]

r0=-2i+3j-4k

és ebből lett egy

r(t)=[-4cos(3t)+5t+2]i+[3sin(2t)-2t^2+3]j+[2t^3-8t-4]k

i,j,k=x,y,z irányú egységvektorok,

annyit kérnék, h vki mondja el, h jött ki az r(t) fv. levezetés nem szükséges, csak annyi, h mi "lett csinálva"

előre is köszi


2013. febr. 25. 20:49
 1/3 bongolo ***** válasza:
100%

A sebesség idő szerinti integrálja az út.

Szóval integrálás lett csinálva :)

2013. febr. 25. 21:21
 2/3 bongolo ***** válasza:
100%

pl. az x-es (i-s) tag:

x(t) = ∫ 12sin3t + 5 dt = -4cos3t + 5t + C

És a C-t úgy kell kiválasztani, hogy x(0) = -2 legyen:

-2 = x(0) = -4·cos 0 + 5·0 + C

-2 = -4 + C

C = 2

Ebből lett a -4cos(3t)+5t+2

2013. febr. 25. 21:26
 3/3 A kérdező kommentje:
úristen de sügér vagyok, köszi :D
2013. febr. 25. 21:31