Sziasztok, itt a példa.
Remélem látható. Addig eljutottam, hogy kettes alapra hozom (jól csináltam egyáltalán?), de fogalmam sincs hogy kell tovább. Kérem, aki tudja, segítsen.:)
2013. febr. 19. 16:15
1/5 A kérdező kommentje:
15 * 2(x+3) - 7 * 2(x+1) + 2(x) = 107
A zárójelben lévő van kitevőben, ha a képen annyira nem látszódna.:)
2013. febr. 19. 16:17
2/5 bongolo válasza:
Nem jó így elindulni. Inkább ezt kell:
2^(x+3) = 2^x·2^3 = 8·2^x
ezért 15·2^(x+3) = 15·8·2^x = 120·2^x
Ugyanezt kell csinálni a többi kitevő esetén is, aztán össze lehet vonni majdnem mindent...
3/5 A kérdező kommentje:
oh-ho-hooo.:)
Köszöntem szépen!:) Megy a zöld kéz.
2013. febr. 19. 17:11
4/5 anonim válasza:
15 * 2ˣ⁺³ - 7 * 2ˣ⁺¹ + 2ˣ = 107
15*2ˣ*2³ - 7*2ˣ*2 + 2ˣ = 107
2ˣ*(15*2³-7*2+1) = 107
2ˣ*107 = 107
2ˣ = 1
2ˣ = 2⁰
ESZM
x = 0
5/5 A kérdező kommentje:
It's perfect, my bro. :)) Thx.!
2013. febr. 19. 17:29