Matek exponenciális egyenletnél ezt hogyan kell továbbfolytatnom?


Sziasztok, itt a példa.

[link]

Remélem látható. Addig eljutottam, hogy kettes alapra hozom (jól csináltam egyáltalán?), de fogalmam sincs hogy kell tovább. Kérem, aki tudja, segítsen.:)


2013. febr. 19. 16:15
 1/5 A kérdező kommentje:

15 * 2(x+3) - 7 * 2(x+1) + 2(x) = 107

A zárójelben lévő van kitevőben, ha a képen annyira nem látszódna.:)

2013. febr. 19. 16:17
 2/5 bongolo ***** válasza:

Nem jó így elindulni. Inkább ezt kell:


2^(x+3) = 2^x·2^3 = 8·2^x

ezért 15·2^(x+3) = 15·8·2^x = 120·2^x


Ugyanezt kell csinálni a többi kitevő esetén is, aztán össze lehet vonni majdnem mindent...

2013. febr. 19. 17:07
 3/5 A kérdező kommentje:

oh-ho-hooo.:)

Köszöntem szépen!:) Megy a zöld kéz.

2013. febr. 19. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:

15 * 2ˣ⁺³ - 7 * 2ˣ⁺¹ + 2ˣ = 107

15*2ˣ*2³ - 7*2ˣ*2 + 2ˣ = 107

2ˣ*(15*2³-7*2+1) = 107

2ˣ*107 = 107

2ˣ = 1

2ˣ = 2⁰


ESZM


x = 0

2013. febr. 19. 17:12
 5/5 A kérdező kommentje:
It's perfect, my bro. :)) Thx.!
2013. febr. 19. 17:29