Előre is köszi a segítséget!2013. febr. 12. 17:59
1/2 anonim válasza:
8*3^x-4*3^(x-2)-3^(x-3)=609
8*3^x-4*(3^x)/9-(3^x)/27 =609
3^x=a
8*a-(4/9)*a-a/27 =609 /*27
216*a -12*a –a = 16443 203*a =16443 /: 203
a = 81
3^x =81 3^x= 3^4 x=4
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. febr. 12. 18:41