8*3^x-4*3^ (x-2) -3^ (x-3) = 609 egyenletet hogy oldjam meg?

Előre is köszi a segítséget!

2013. febr. 12. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

8*3^x-4*3^(x-2)-3^(x-3)=609

8*3^x-4*(3^x)/9-(3^x)/27 =609

3^x=a

8*a-(4/9)*a-a/27 =609 /*27

216*a -12*a –a = 16443 203*a =16443 /: 203

a = 81


3^x =81 3^x= 3^4 x=4

2013. febr. 12. 18:14
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. febr. 12. 18:41