2013. febr. 17. 22:23
1/2 bongolo válasza:
(3/5)^x = 0,6
x·log(3/5) = log(0,6)
stb.
2/2 anonim válasza:
3^x/5^x =2,4/4
(3/5)^x=0,6=3/5=(3/5)^1
Mivel a függvény szigorúan monoton csökken, az alap elhagyható.
x=1.