3^x/5^x =2,4/4 hogyan kell ezt megoldani?


2013. febr. 17. 22:23
 1/2 bongolo ***** válasza:

(3/5)^x = 0,6

x·log(3/5) = log(0,6)

stb.

2013. febr. 17. 22:33
 2/2 anonim ***** válasza:

3^x/5^x =2,4/4

(3/5)^x=0,6=3/5=(3/5)^1

Mivel a függvény szigorúan monoton csökken, az alap elhagyható.

x=1.

2013. febr. 17. 22:36