Legyszi segitsen valaki aki erta fizikahoz egy kicsit is :szuksegem lenne 4 feladat megoldasara irom a feladatokat komiba?

2013. febr. 17. 15:30
 1/2 A kérdező kommentje:

1.Egy testet felfele hajitanak h=4,9m magasra emelkedik.Mikor eleri a legnagyobb magassagot ,egy masik testet hajitanak ugyanazzal a kezdosebesseggel felfele.Mijen magassagnal talalkoznak?


2.Egy test h=10m MAGASROL hajitanak felfele v1=5m/s(negyzet) kezdosebesseggel.Ugyanabban a pillanatban egy masik testet hajitanak felfelea Fold felszinerol V2=15m/s(negyzet) kezdosebesseggel.Mennyi ido mulva es hol talalkoznak?


3.Egy testet h=4,9m magasrol hajitanak felfele.Mennyi a kezdosebessege es avisszaerkezesi sebessege , ha 3szor nagyobb utat tett meg mint a h.


4.Egy gepkocsi egyenes vonalu uton d1=10m sugaru fordulat utan a meroleges utcaba fordul be , ahol d2=10m utat tesz meg.Mekkora a megtett ut es az elmozdulasvektor nagysaga???



Hat ezek lennenek leccii segitsetek surgos!!

2013. febr. 17. 15:39
 2/2 anonim ***** válasza:

Üdv!


4. feladat:

Kiszámolod mennyi utat tesz meg egy negyed kör alatt (azért egy negyed, hiszen ennyit kell megtennie, hogy a derékszögű utcába beforduljon) Teljes kör kerülete= 2*r*pi. Ez 62,83 lesz kb. Ennek veszed a negyed részét: 15,707 lesz. Ennyit métert tesz meg a fordulásnál. Ehhez még hozzáadod a 10m-t amit az utcába fordulás után tesz meg, vagyis a megtett út: 25,707 méter. Elmozdulásvektor: Tudtommal ez az a távolság ami a kiinduló pont és az érkezési pont között van. Ha az akkor a következő módon számolhatod ki mekkora (pitagorasz tétel kicsit megbonyolítva)


a=10m (fordulat utáni út)+10m (kör sugara út)

b=10m (a kör sugara)

c^2=a^2+b^2 (pitagorasz tétel)

c^2=100+100

c^2=200

c=14,142


Ergo elmozdulás vektor 14,142 méter

2013. febr. 17. 16:40