Valaki segítene nekem megoldani ezeket a matek feladatokat? Fontos! (8. osztály)


Házi dolgozatot kell írnunk hétfőre, de nem értem ezeket a feladatokat.. beteg voltam amikor vettük.


Ezek a feladatok:

1, Egy téglatest két különböző élének hossza 8 cm és 11 cm, felszíne 9,36 dm. Mekkora a hiányzó él hossza? Hány dm3 (köb dm) a téglatest térfogata?

2, Egy egyenes hasáb alapja olyan egyenlő szárú háromszög, melynek alapja 10 cm, szárai 13 cm hosszúak. A hasáb felszíne 30 cm? Mekkora a hasáb magassága és térfogata?

3, Egy egyenes hasáb alapja olyan húrtrapéz, melynek párhuzamos oldalai 16 cm és 8 cm, szárai 5 cm hosszúak. Mekkora a hasáb felszíne, ha térfogata 468 cm3(köb cm)?

4, Henger alakú, felül nyitott edény készítésénél 480 cm2(négyzet cm) lemezt használtak fel. Mekkora az edény térfogata, ha alapkörének sugara 6 cm?


Légyszi, segítsetek, nagyon fontos lenne! Nem várom el hogy valaki mindegyiket kiszámolja helyettem, de legalább 1-2-ben segítsetek! Tényleg nem értek ebből semmit, de nem szeretnék rossz jegyet kapni..

Aki segít, azt felpontozom :)

Előre is köszi.



2013. febr. 17. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:

1.A téglatest felszíne: A = 2*(a*b+ a*c + b*c). Ebből az összefüggésből a hiányzó oldal meghatározható. V = a*b*c

2. Az alaplap háromszög magassága Pitagórasz tétellel kiszámítható.Ha az megvan akkor kiszámitható az alaplap területe.

A = 2*T(alaplap)+ K(alaplap)*M (M a hasáb magassága)

Kiszámítható M.

V= T(alaplap)*M

3. A

2013. febr. 17. 16:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem befejezetlenül!Tehát a folytatás:


3.A szimmetrikus trapéz magassága Pitagórasz tétellel meghatározható. Egy olyan derékszögű háromszögre alkalmazva, melynek egyik befogója a trapéz magassága, a másik befogó:(16cm-8cm)/2, az átfogó pedig a szár(5 cm)

Ha megvan a trapéz magassága, akkor már kiszámítható a terűlete.

V= T(alaplap)*M összefüggésből kiszámítható a hasáb magassága (M).

A = 2*T(alaplap)+ K(alaplap)*M összefüggéssel a felszín számítható

4.felhasznált lemez területe=A=r^2*pí + 2*r*pí*M (M a henger magassága)Az előbbi összefüggésből M kiszámítható.

V= r^2*pí*M összefüggéssel megvan a térfogat

2013. febr. 17. 16:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. febr. 17. 16:48