Pitagorasz-tétel:Hogyan kell megcsinálni ezeket a feladatokat? Feladat lent:


1.)A derékszögű háromszög egyik szöge 60fokos,a mellette lévő befogó hossza a.Mekkora a másik befogó?

2.)A derékszögű háromszög egyik szöge 30fokos,a mellette lévő befogó hossza b.Mekkora a másik befogó?



2013. febr. 2. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
És ebben mi nem megy?
2013. febr. 2. 16:25
 2/6 anonim ***** válasza:

1.) tg α=b/a átrendezve:

a*tg α=b => a*tg 60°=b

2.) b*tg 30°=a

2013. febr. 2. 16:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát hogy hogyan kéne kiszámolni... most vettük és még nem igazán értem
2013. febr. 2. 16:27
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. febr. 2. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:

2-dik:

Nyolcadikban szögfüggvények? :D

2013. febr. 2. 16:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy, mivel egyik szöge 60 fok a másik meg 90 fok ebből következik az, hogy a harmadik szög 30 fokos.Ezt a háromszöget ki lehet "egészíteni" egy egyenlő oldalú háromszögre aminek a magassága (befogó jelen esetben)

(√3/2)*a

2013. febr. 2. 17:01