1.)A derékszögű háromszög egyik szöge 60fokos,a mellette lévő befogó hossza a.Mekkora a másik befogó?
2.)A derékszögű háromszög egyik szöge 30fokos,a mellette lévő befogó hossza b.Mekkora a másik befogó?
2013. febr. 2. 16:17
2/6 anonim válasza:
1.) tg α=b/a átrendezve:
a*tg α=b => a*tg 60°=b
2.) b*tg 30°=a
3/6 A kérdező kommentje:
Hát hogy hogyan kéne kiszámolni... most vettük és még nem igazán értem
2013. febr. 2. 16:27
4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. febr. 2. 16:28
5/6 anonim válasza:
2-dik:
Nyolcadikban szögfüggvények? :D
6/6 anonim válasza:
Amúgy, mivel egyik szöge 60 fok a másik meg 90 fok ebből következik az, hogy a harmadik szög 30 fokos.Ezt a háromszöget ki lehet "egészíteni" egy egyenlő oldalú háromszögre aminek a magassága (befogó jelen esetben)
(√3/2)*a