2*x+4*y+6*z=86,8 és 2*x+y= 12,4

Hogy oldjam meg?


2013. febr. 6. 13:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Két egyenlet három ismeretlennel. Paraméteresen kell megoldani. Kiválasztod az egyik ismeretlent, az lesz a paraméter (azért csak egyet, mert az ismeretlenek és az egyenletek számának különbsége 1). Pl. legyen ez az x.

x = p; p eleme R

y = 12,4 - 2x = 12,4 - 2p

z = (86,8 - 4y - 2p)/6 = (86,8 - 4*(12,4 - 2p) -2p)/6 = 6,2 - p

2013. febr. 6. 13:59