HELP! Matek Dolgozat lesz holnap ebből a feladatból, ezt kell megoldani? és jegyet is kapunk rá. Nem nagyon értem. Tudom sokan úgy vagytok vele hogy minek segíteni? De nagyon örülnék neki ha segitenétek.

Ez a szöveg: Hófehérke és a hét törpe elszegődött egy asztaloshoz dolgozni. Mindegyik törpe 20eurót kap naponta. Hófehérke viszont 7euróval kapott többet naponta mint nyolcuk átlaga. Mennyit kereset Hófehérke naponta? KÉRLEK SEGÍTSETEK!!

2013. febr. 5. 16:40
 1/1 bongolo ***** válasza:
100%

x eurót keresett.

Akkor összesen kerestek ennyit: x+7·20 = x+140

Ennek az átlaga (8-an vannak): (x+140)/8

Hófehérke ennél 7 euróval többet kapott. Vagyis x ennel 7-tel több, ami azt jelenti, hogy x-7 pont annyi:

x-7 = (x+140)/8


Eddig volt a szöveges feladat rész, most már csak meg kell oldani ezt az egyenletet.

Szorozd be mindkét oldalt 8-cal:

8x - 56 = x + 140

Vonj ki x-et:

7x - 56 = 140

Adj hozzá 56-ot:

7x = 196

Oszd el 7-tel:

x = 28

2013. febr. 5. 16:44