Ez a szöveg: Hófehérke és a hét törpe elszegődött egy asztaloshoz dolgozni. Mindegyik törpe 20eurót kap naponta. Hófehérke viszont 7euróval kapott többet naponta mint nyolcuk átlaga. Mennyit kereset Hófehérke naponta? KÉRLEK SEGÍTSETEK!!2013. febr. 5. 16:40
1/1 bongolo válasza:
x eurót keresett.
Akkor összesen kerestek ennyit: x+7·20 = x+140
Ennek az átlaga (8-an vannak): (x+140)/8
Hófehérke ennél 7 euróval többet kapott. Vagyis x ennel 7-tel több, ami azt jelenti, hogy x-7 pont annyi:
x-7 = (x+140)/8
Eddig volt a szöveges feladat rész, most már csak meg kell oldani ezt az egyenletet.
Szorozd be mindkét oldalt 8-cal:
8x - 56 = x + 140
Vonj ki x-et:
7x - 56 = 140
Adj hozzá 56-ot:
7x = 196
Oszd el 7-tel:
x = 28