Egy egyszerű szöveges egyenlet de nem tudom megoldani mert mikor az ilyenek megoldásmenetet vettük beteg voltam. Valaki megcsinálná nekem ennek a feladatnak a levezetését? (feladat lent)

Egy kétjegyü szám számjegyeinek összege 12. Ha a számjegyeit felcseréljük 18al nagyobb számot kapunk. Melyik ez a szám?

2013. febr. 3. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

12=3+9=4+8=5+7=6+6


így a következő párosítások lehetnek:

1) 39, 93

2) 48, 84

3) 57, 75

4) 66, 66


A harmadik variáció lesz a jó, mert 75-57=18

2013. febr. 3. 14:21
 2/2 DudoloPocok ***** válasza:

az egyik számjegy x, a másik y


az egyik szám : 10x+y

a másik szám 10y+x


tudjuk x+y=12 és


10x+y=10y+x+18 /-x-y

10x-x=10y-y+18

9x=9y+18 /:9

x=y+2


innen visszahelyettesítve az x+y=12 egyenletbe y+2+y=12


y=5 és x=7


a számok 57 és 75

2013. febr. 3. 15:24