Egy kétjegyü szám számjegyeinek összege 12. Ha a számjegyeit felcseréljük 18al nagyobb számot kapunk. Melyik ez a szám?2013. febr. 3. 13:59
1/2 anonim válasza:
12=3+9=4+8=5+7=6+6
így a következő párosítások lehetnek:
1) 39, 93
2) 48, 84
3) 57, 75
4) 66, 66
A harmadik variáció lesz a jó, mert 75-57=18
2/2 DudoloPocok válasza:
az egyik számjegy x, a másik y
az egyik szám : 10x+y
a másik szám 10y+x
tudjuk x+y=12 és
10x+y=10y+x+18 /-x-y
10x-x=10y-y+18
9x=9y+18 /:9
x=y+2
innen visszahelyettesítve az x+y=12 egyenletbe y+2+y=12
y=5 és x=7
a számok 57 és 75