Hol rontom el? (matek-másodfokú egyenlet)

[link]
2013. febr. 3. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
x2 kiszámolásánál.
2013. febr. 3. 19:35
 2/5 A kérdező kommentje:
A megoldókulcs szerint már az y sem jó..
2013. febr. 3. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor, lehet, hogy rosszul másoltad le a feladatot, vagy rossz a megoldókulcs.

(2;3) és (-3;-2) a kiírt feladat megoldása.

2013. febr. 3. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Jobb alsó sarokban:

y(2)= -2

és I. alapján x-y= -1

Tehát: x-(-2)=-1

x(2)=-3 és nem -5!

a megoldások: (-3;-2) és (2;3)

Szerintem csak az x(2)-d lett rossz.

2013. febr. 3. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha visszahelyettesítesz, látod, hogy a bal oldal jó.


Jobb oldalon elrontottad az alját:

x+2=-1

x=-3


-3;-2 visszahelyettesítve: szintén jó megoldás.



Tök mindegy, mit ír a megoldókulcs, ellenőrizni kell, és akkor látod, hogy jó jött-e ki, vagy nem

2013. febr. 3. 20:52