1.Mondj olyan berendezéseket melyeknél az áram hőhatását hasznosítjuk.
2.Mekkora az áramforrás feszültsége,ha a fogyasztón 260 mA-es áram folyik át és a teljesítmény 60w?
3.Mekkora feszültség mérhető egy 46 (ohm) ellenállású fogyasztó kivezetésein ha az átfolyó áram erőssége 5 A?
2013. febr. 4. 20:11
1/3 DudoloPocok válasza:
1 vasaló, hősugárzó
2 P=I*U 60=0,26*U U=230,77 V
3 R=U/I u=R*I U=46*5 =230 V
2/3 anonim válasza:
1.vasaló, elektromos főzőlap,hajsütő,forasztópáka
2.P=
3/3 A kérdező kommentje:
kösz szépen!
2013. febr. 5. 11:58