1.Mondj olyan berendezéseket melyeknél az áram hőhatását hasznosítjuk.


2.Mekkora az áramforrás feszültsége,ha a fogyasztón 260 mA-es áram folyik át és a teljesítmény 60w?


3.Mekkora feszültség mérhető egy 46 (ohm) ellenállású fogyasztó kivezetésein ha az átfolyó áram erőssége 5 A?



2013. febr. 4. 20:11
 1/3 DudoloPocok ***** válasza:

1 vasaló, hősugárzó


2 P=I*U 60=0,26*U U=230,77 V


3 R=U/I u=R*I U=46*5 =230 V

2013. febr. 4. 21:36
 2/3 anonim ***** válasza:

1.vasaló, elektromos főzőlap,hajsütő,forasztópáka

2.P=

2013. febr. 4. 21:38
 3/3 A kérdező kommentje:
kösz szépen!
2013. febr. 5. 11:58