Becsüljük meg, hogy egy 50 kg össztömegű 90%-ban dúsított urántöltetet tartalmazó atombomba felrobbanásakor mennyi energia szabadul fel! Ez mennyi 30MJ/kg fűtőértékű kőszén elégetésének felel meg? Egy uránatommag hasadásakor felszabadult energiát vegyük átlagosan 32 pJ-nak.

2013. jan. 27. 20:59
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

50 kg 90%-a 45 kg tiszta urán molsúly 238 g


6*10(23)-on db atom az 238 g, tehát 45 kg az 45000/238*6*10(23) db atom = 1,134*10(26) db atom


feltételezve, hogy mind elbomlik a kapott energia 3,63*10(27)pJ=3,63*10(15)J=3,63*10(9)MJ


3,63*10(9)MJ/30 MJ/kg=121000000 kg, 121000 t


(ha jól számoltam)

2013. jan. 27. 22:50