Négyzetre emelés jól csináltam? (9. osztályos matek)


2x^2+6x-1 = 2(x+1,5)^2-5,5


-2x^2+6x-1 = -2(x-3)^2+17


3x^2-6x+8 = 3(x-2)^2-4



2013. febr. 4. 18:08
 1/3 PósánéAnita ***** válasza:

szerintem csak az első jó.

2.) -2(x^2-3x)-1= -2(x-1,5)^2+3,5

3.) 3(x^2-2x) +8= 3( x-1)^2 +5

2013. febr. 4. 18:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy tudod ellenőrizni hogy sikerült, hogy amit kaptál, azt kibontod. Ha ugyanaz jött vissza, akkor jó.


Másik lehetőség: mindkettőt beírod Geogebrába, és ha a két függvénynek a képe ugyanaz, akkor jó, ha eltér, akkor nem.

2013. febr. 4. 19:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. febr. 6. 15:28