2012. júl. 26. 22:42
1/6 anonim válasza:
Ez az egyenlet?
8c^3 + 12c^2 = d + 6cd + d^3
2/6 anonim válasza:
Ez nem egyenlet :) Ha jól értelmezem, akkor a kifejezés 8*c^3+12*c^2*d+6*c*d^2+d^3. A harmadik hatványok, a + jelek, továbbá a négytagú összeg miatt felsejlik, hogy ez valamilyen összeg harmadik hatványa lehet. Na akkor nézzük a sima (x+y)^3-t. Ismert, hogy (x+y)^3=x^3+3*x^2*y+3*x*y^2+y^3. Ha összehasonlítod a két kifejtést, elég jól látszik a keresett azonosság :)
3/6 anonim válasza:
Megoldás ezek alapján (2*c+d)^3 lesz :) Mivel fenti x,y-os alapján kell az első köbe (ez lesz 8*c^3), kellenek a 3-szoros szorzatok (12*c^2*d és 6*c*d^2), végül a második köbe (ez éppen d^3).
4/6 anonim válasza:
Helyesek az előző válaszok. Nekem is annyi:
5/6 anonim válasza:
Bocs! A linken szereplő képen egy + jel lemaradt.
Helyesen: (a+b) a köbön.
6/6 A kérdező kommentje:
Így már világos, köszönöm a segítséget mindenkinek!
2012. júl. 30. 17:22