Hol rontottam el? Matek (kép)


[link]

egyszerűen nem jön ki a végeredmény, annyiszor próbáltam újra és újra de úgy látszik hül*e vagyok ehhez.



2012. dec. 2. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Idáig teljesen jó:

2*gyök[ (2x-1)*(x-1) ] = 27-3x


Utána kicsit kopott a papír :)

De igen, megint négyzetre kell emelni


4*(2x-1)*(x-1) = 9x^2-162x+729

8x^2-12x+4 = 9x^2-162x+729

0=x^2-150x+725


Megoldóképlettel megoldjuk (valszeg jól csináltuk eddig, mert a gyökvonás után egész szám jön ki):


x1=5

x2=145


Ellenőrizni kell, mert a négyzetreemelés nem ekvivalens átalakítás.

x2 nem jó, de x1=5 valóban megoldás.

2012. dec. 2. 16:52