egyszerűen nem jön ki a végeredmény, annyiszor próbáltam újra és újra de úgy látszik hül*e vagyok ehhez.
2012. dec. 2. 16:32
1/1 anonim válasza:
Idáig teljesen jó:
2*gyök[ (2x-1)*(x-1) ] = 27-3x
Utána kicsit kopott a papír :)
De igen, megint négyzetre kell emelni
4*(2x-1)*(x-1) = 9x^2-162x+729
8x^2-12x+4 = 9x^2-162x+729
0=x^2-150x+725
Megoldóképlettel megoldjuk (valszeg jól csináltuk eddig, mert a gyökvonás után egész szám jön ki):
x1=5
x2=145
Ellenőrizni kell, mert a négyzetreemelés nem ekvivalens átalakítás.
x2 nem jó, de x1=5 valóban megoldás.