Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek, fizika feladat valaki...

Matek, fizika feladat valaki segítsen?!

Figyelt kérdés

Egy befelé tükröződő felületű, jobb oldalán nyitott, 10x10x20 cm-es üvegdoboz jobb felső sarkában egy

lézermutatót rögzítettek a fedőlaphoz képest 45°-ban lefelé olyan módon, hogy a lé zer fénye az elő- és

hátlappal párhuzamosan halad.

A doboz padlójának mozgatása egy szintezőn keresztül történik úgy, hogy a padló mindig egy szintben

legyen/van egy mellette elhelyezkedő közlekedő edény folyadékszintjével.

A közlekedőedény folyadékszintjének emelésével a padló szintje is emelkedik.

Különböző tárgyak bedobásával lehet (és kell) megemelni a folyadékszintet a közlekedőedényben úgy, hogy a

lézermutató fénye, annak bekapcsolása után pontosan a mellette elhelyezkedő apró lézerkapcsolóra essen. A

tárgyakat egy kis futószalagra kell készíteni, az viszi a bedobónyílás fölé. A futószalagra maximum 4 tárgyat

lehet felkészíteni...

A tükrös doboz:

Szélessége 20 cm,

magassága 10 cm.

Az apró, 1mm átmérőjű lézerkapcsoló a jobb felső saroktól balra 4 cm-rel van a fedőlapon.

A közlekedőedény:

Alapja 8 cm-es oldalú négyzet, a magassága 40 cm, 4 Celsius fokos desztillált víz van benne, melynek

sűrűsége 1 g/cm3.

Az edény tetején lévő nyílások 5 cm magasak.

Alapjuk:

4 cm x 4 cm-es négyzet

4 cm x 2 cm-es téglalap.

Kezdetben, a közlekedőedényben a víz szintje a fedőlap alatt van 4 mm-rel.

A feladat kiválasztani a megadott tárgyakból amennyi szükséges, továbbá megadni azok pontos sorrendjét a

közlekedőedénybe történő ejtéshez úgy, hogy végül a lézerfény a lézerkapcsolóba jusson.

A megoldáshoz a megfelelő és a rendelkezésre álló testekkel beállítható legkisebb szintemelkedést, valamint a tárgyak sorszámát adjátok meg a megfelelő (beejtési) sorrendben. Ha pl. sorrendben a fakockát és két

alumínium kúpot gondolnátok a megoldásnak, akkor 188-at kellene megoldásként kapni...

A rendelkezésünkre álló testek a következők:

Minden test kétféle anyagból van a raktárban:

Alumíniumból (sűrűsége 2,5 g/cm^3) és 270 kg/m^3

sűrűségű fából

A fatestek üregesek, de zártak, a falvastagságuk 2,8 mm.

Táblázatosan a testek felsorolása:

[link]

A feladat képe:

[link]



2012. dec. 1. 15:48
 1/3 anonim válasza:

Ez a Junior.Freshhh internetes verseny versenyfeladata. Nagyon megköszönnénk, ha az internet helyett, a kicsi buksidat használnád a megoldásához.

Üdvözlettel, a tisztességes versenyzők.

2012. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
aham, azért látom te is mint tisztességes versenyző is kutakodtsz az eredmény után, szal ennyit erről
2012. dec. 1. 20:37
 3/3 anonim válasza:

Drága aranybogárkám,

én kérdeztem meg az eredményét a gyakori kérdéseken, vagy te? Nem kell sokáig törnöd rajta a fejed, te voltál! Majd akkor legyél felháborodva, ha találsz olyan kérdést, amit én írtam ide a versennyel kapcsolatban. Addig is húzd meg magad, mert te voltál tisztességtelen, nem én. Ne hogy már te haragudj meg, mert megtaláltam a kérdésed.

2012. dec. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!