2012. szept. 22. 16:41
 1/4 anonim válasza:
32
2012. szept. 22. 16:51
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi, de az lenne a fontos hogy hogy jön ki:)

Hogyan csináljam meg?

2012. szept. 22. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát... Hatodik gyököt vonsz a 64-ből (amit úgy a legegyszerűbb, hogy észre veszed, hogy ez pont 2 a hatodikon), aztán kiszámolod, hogy mennyi a kapott eredmény az ötödiken.


Szóval gyök[6](64)^5 = 2^5 = 32.

2012. szept. 22. 17:02
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, köszi:)
2012. szept. 22. 17:15