2012. szept. 22. 16:41
2/4 A kérdező kommentje:
köszi, de az lenne a fontos hogy hogy jön ki:)
Hogyan csináljam meg?
2012. szept. 22. 16:55
3/4 anonim válasza:
Hát... Hatodik gyököt vonsz a 64-ből (amit úgy a legegyszerűbb, hogy észre veszed, hogy ez pont 2 a hatodikon), aztán kiszámolod, hogy mennyi a kapott eredmény az ötödiken.
Szóval gyök[6](64)^5 = 2^5 = 32.
4/4 A kérdező kommentje:
értem, köszi:)
2012. szept. 22. 17:15